• Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Onward

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Midway

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Hunter Killer

    ★★★★★

  • Ever After

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Meg

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Death Wish

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • Jason Bourne

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Zootopia

    ★★

  • Point Break

    ★½

  • In the Heart of the Sea

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★½