Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
09
Queen Charlotte: A Bridgerton Story

Queen Charlotte: A Bridgerton Story

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BEEF

BEEF

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
Nativity!

Nativity!

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry