• National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Baby Done

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • White Riot

    ★★★★

  • Greed

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Rocks

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Yesterday

  • Someone Great

    ★★★★★

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Benjamin

    ★★★

  • In Fabric

    ★★½

  • Charlie Says

  • Tag

    ★★

  • Beyond Clueless

    ★★★★

  • The To Do List

    ★★★★

  • Inside Man

    ★★★

  • DodgeBall: A True Underdog Story

    ★★★

  • School of Rock

    ★★★★★

  • Anastasia

  • Heat

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Death Becomes Her

    ★★★★

  • Wings of Desire

    ★★★