Sort by
  • Boston Strangler

    ★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★½

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Plane

    ★★½

  • House Party

    ★★★

  • This Place Rules

    ★★½

  • Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

    ★★½

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★★

  • Strange World

    ★★★½

  • Sweater

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • She Said

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Marlowe

    ★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • Devotion

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Bros

    ★★★½

  • Blonde

  • The Son

    ★★½

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

    ★★★★

  • Saint Omer

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Empire of Light

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Umma

    ★½