Sort by
  • Hellraiser

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Cathedral

    ★★★½

  • King Richard

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

  • The Voyeurs

    ★½

  • Candyman

    ★★

  • Vortex

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Like a House on Fire

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Cherry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • Faya Dayi

    ★★½

  • CODA

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Censor

    ★★

  • The Little Things

  • Wrong Turn

    ½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Mank

    ★½

  • The Empty Man

    ★★½