• The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Bliss

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Come True

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • 1BR

    ½

  • The Perfection

  • Freaks

    ★★★

  • Climax

    ★★★

  • What Keeps You Alive

  • Hagazussa

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • The Vanishing of Sidney Hall

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Evolution

    ★★★★

  • Starry Eyes

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • The House of the Devil

    ★★★½

  • Pontypool

    ★½

  • Norbit

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Dead Leaves

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Shrek

    ★★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★½