Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Back to School

Back to School

1986
×
★★½
Edit this entry  
21
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
God's Time

God's Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Men

Men

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
26
CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★
Edit this entry  
18
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Hop

Hop

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★½
Edit this entry