Sort by

Ryan has logged 30 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Mister America

Mister America

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry