Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Machete

Machete

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Number 23

The Number 23

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Carter

John Carter

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Celtic Pride

Celtic Pride

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Message from the King

Message from the King

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Watchmaker of St. Paul

The Watchmaker of St. Paul

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seraphim Falls

Seraphim Falls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unknown

Unknown

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Brother

Brother

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry