• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Ode to Joy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ½

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Little Woods

    ★★★½

  • Duck Butter

    ★★★