ruby has logged 14 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spinners

Spinners

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry