• No Time to Die

  • The Humans

  • Dune

  • Malignant

  • Candyman

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

  • Annette

  • Luca

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

  • Mayday

  • Eight for Silver

  • Strawberry Mansion

  • How It Ends

  • Cryptozoo

  • Malcolm & Marie

  • Censor

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Education

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★★

  • I'm Your Woman

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

  • I Care a Lot

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Swamp

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

  • Palm Springs

  • Minari

  • Promising Young Woman

  • Possessor

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Dick Johnson Is Dead