ReadyPlayer145 has logged 29 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Network

Network

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry