• Dave Chappelle: The Closer

  • Squid Game

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Beckett

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Fatherhood

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • 8:46

  • The Wrong Missy

    ½

  • Normal People

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Primal

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½