Davis. has logged 32 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harpoon

Harpoon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Titan

The Titan

2018
×
★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Man Who Haunted Himself

The Man Who Haunted Himself

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scorched Earth

Scorched Earth

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Deep Murder

Deep Murder

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trespassers

Trespassers

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Head Count

Head Count

2018
×
★★
Read the review Edit this entry