Bryan Ray has logged 350 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Fletch

Fletch

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Lie

White Lie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kiss: Animalize Live Uncensored

Kiss: Animalize Live Uncensored

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Snowden

Snowden

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry