• Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Notes from Melanie

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • What Men Want

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Serenity

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Hell Fest

    ★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Once Upon a Deadpool

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★½

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Widows

    ★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • The Predator

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★★