• The Sisters Brothers

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★

  • The Happytime Murders

  • Mile 22

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Father of the Year

    ½

  • Extinction

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • The First Purge

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • F.R.E.D.I.

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Rampage

    ★★

  • Truth or Dare

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Blockers

    ★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

  • Tomb Raider

    ★★½

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • I Can Only Imagine

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • The 15:17 to Paris

    ½

  • Winchester

  • Black Panther

    ★★★½

  • Selfie from Hell

    ½

  • Tully

    ★★½

  • Assassination Nation

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • 12 Strong

    ★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★