RSS feed for Steve
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Onward

Onward

2020
×
Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
02
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
American Factory

American Factory

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monos

Monos

2019
×
Edit this entry  
12
Clemency

Clemency

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
In Fabric

In Fabric

2018
×
Edit this entry  
10
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Synonyms

Synonyms

2019
×
Edit this entry  
09
For Sama

For Sama

2019
×
Edit this entry  
09
Diane

Diane

2018
×
Edit this entry  
08
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
Edit this entry  
08
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
Edit this entry  
06
Transit

Transit

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
05
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
Edit this entry  
04
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
Edit this entry  
03
Making Waves: The Art of Cinematic Sound

Making Waves: The Art of Cinematic Sound

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Cave

The Cave

2019
×
Edit this entry  
03
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
Edit this entry  
01
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
Edit this entry  
27
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
Edit this entry  
26
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
Read the review Edit this entry