Sort by
  • Shotgun Wedding

    ½

  • Hellhole

    ★★½

  • My Best Friend's Exorcism

    ½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • A Wounded Fawn

    ★★★

  • Moloch

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Night's End

    ★★★

  • The Cellar

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★½

  • Uncharted

    ½

  • Scream

    ★½

  • Covid Metamorphosen

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Dune

    ½

  • Hellbender

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Spine of Night

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Knocking

    ★★★★

  • Censor

    ★★

  • The Sadness

    ★★★★½

  • Spiral Drive

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • Sister Tempest

    ★★★★★

  • Enfant Terrible

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★★

  • Performaniax

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Egg

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Schlingensief – A Voice That Shook the Silence

    ★★

  • Lost Girls

  • I Blame Society

    ★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★½

  • ‎The Wedding‎

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Roh

    ★★★½

  • Klaus

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • About Endlessness

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Electric Swan

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★★★

  • Hide and Seek

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Bliss

    ★★★★★

  • Booksmart

  • Us

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Hole in the Ground

    ★★½