isa has logged 62 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Desperados

Desperados

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Given

Given

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chatroom

Chatroom

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Downfalls High

Downfalls High

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Crashing

Crashing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ultimate Playlist of Noise

The Ultimate Playlist of Noise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
David Bowie: Finding Fame

David Bowie: Finding Fame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Me Him Her

Me Him Her

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Masquerade Hotel

Masquerade Hotel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry