Jack has logged 36 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Wizards

Wizards

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Housebound

Housebound

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Made in Britain

Made in Britain

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Terminal

Terminal

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Perfect Day

A Perfect Day

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Like Me

Like Me

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dope

Dope

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry