Sort by

Jack has logged 33 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tuskegee Airmen

The Tuskegee Airmen

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Rover

The Rover

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Chopper

Chopper

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Every Day

Every Day

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry