• Coming 2 America

    ★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Beast

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Sörensen's Fear

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Sløborn

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Becky

    ★★★

  • Debt Collectors

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Granny Nanny

    ★★

  • His House

    ★★★½

  • Secret Zoo

    ★★½

  • How to Write a Review

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Dracula

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Noelle

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The German Lesson

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Roger Waters: Us + Them

  • The Space Between The Lines

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Meatloaf Addict

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★