Realkatan has logged 32 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Edge of Heaven

The Edge of Heaven

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Watchers

Watchers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Go for It, Baby

Go for It, Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hired to Kill

Hired to Kill

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Band of the Hand

Band of the Hand

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chained

Chained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Host

The Host

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hamiltons

The Hamiltons

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry