Sort by

Realkatan has logged 28 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flickering Lights

Flickering Lights

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Space Between The Lines

The Space Between The Lines

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Curse

The Curse

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Magic Cop

Magic Cop

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
Magic Crystal

Magic Crystal

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★★½
Edit this entry  
15
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neue Vahr Süd

Neue Vahr Süd

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Magical Mystery or: The Return of Karl Schmidt

Magical Mystery or: The Return of Karl Schmidt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★½
Edit this entry  
12
Berlin Blues

Berlin Blues

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shark Alarm at Müggel Lake

Shark Alarm at Müggel Lake

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Die, Monster, Die!

Die, Monster, Die!

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Package

The Package

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry