ani has logged 22 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
Edit this entry  
08
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Day After

The Day After

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hichki

Hichki

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry