ani has logged 23 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
idizwadidiz

idizwadidiz

2017
×
Edit this entry  
24
The Eraser

The Eraser

1977
×
Edit this entry  
24
idizwadidiz

idizwadidiz

2017
×
Edit this entry  
24
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
Edit this entry  
23
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My First Film

My First Film

2018
×
Edit this entry  
22
Rage Net

Rage Net

1988
×
Edit this entry  
22
Night Music

Night Music

1986
×
Edit this entry  
22
The Dante Quartet

The Dante Quartet

1987
×
Edit this entry  
22
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
22
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
Edit this entry  
22
Cat's Cradle

Cat's Cradle

1959
×
Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry