• Groot's Pursuit

    ★½

  • The Little Guy

    ★★

  • Groot's First Steps

    ★★

  • Groot Takes a Bath

    ★½

  • Nope

    ★★★★

  • Magnum Opus

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Benevolent

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • A Fan's Guide to Ms. Marvel

  • South Park the Streaming Wars

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Bubble

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The Outfit

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Sex Appeal

  • The House

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • The King's Man

    ★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★½

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Petrified

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★