Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When We Were Bullies

When We Were Bullies

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
They Live

They Live

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
Sex Appeal

Sex Appeal

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★
Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

ASSEMBLED: The Making of Hawkeye

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★
Edit this entry