RSS feed for reallifechewie
  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Midsommar

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Wounds

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Polar

    ★★½

  • IO

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★

  • Up Among the Stars

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Extinction

    ★★½

  • Romina

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Calibre

    ★★★½

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Blood Fest

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Only God Can Judge Me

    ★★★½

  • Making Fun: The Story of Funko

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Bright

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Godless

    ★★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★

  • Judah Friedlander: America Is the Greatest Country in the United States

    ★★★½

  • Marrowbone

    ★★★

  • Wheelman

    ★★★

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Cargo

    ★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Gutland

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★½