August has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider Man: Lost Cause

Spider Man: Lost Cause

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Popeye

Popeye

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Chocolate Panic Picture Show

The Chocolate Panic Picture Show

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Untitled Taika Waititi Star Wars Film

Untitled Taika Waititi Star Wars Film

×
Read the review Edit this entry  
23
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
That's a UFO! The Flying Saucer

That's a UFO! The Flying Saucer

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Playdate with Destiny

Playdate with Destiny

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Garfield

Garfield

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Troy the Odyssey

Troy the Odyssey

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Middle School: The Worst Years of My Life

Middle School: The Worst Years of My Life

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sing

Sing

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions

Minions

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Beverly Hills Chihuahua 3 - Viva La Fiesta!

Beverly Hills Chihuahua 3 - Viva La Fiesta!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry