RSS feed for Luke
  • Quiz

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Playdate with Destiny

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Lamp Life

  • Louis Theroux: Selling Sex

    ★★★½

  • The Snail and the Whale

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jesy Nelson:

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

  • Paw Patrol: Ready, Race, Rescue!

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Louis Theroux: Mothers on the Edge

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Louis Theroux: The Night in Question

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Bait

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • Untouchable

    ★★★½

  • Zog

    ★★★★

  • The Innocent Man

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Escape at Dannemora

    ★★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Haunting

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Thomas & Friends: Big World! Big Adventures! The Movie

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½