RSS feed for X.

X. has watched 373 adventure films.

  • Terminator: Dark Fate

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Aladdin

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Lean on Pete

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★★★

  • The Ornithologist

    ★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Finding Dory

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

  • The BFG

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Midnight Special

    ★★

  • Zootopia

    ★★½

  • Deadpool

  • Captain Fantastic

    ★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★

  • Swiss Army Man

    ½

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Walk

  • The Martian

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★

  • Goosebumps

    ★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★½

  • Ant-Man

    ★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ½

  • Paddington

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • Noah

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★½

  • Frozen

    ★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • Tracks

    ★★½

  • All Is Lost

    ★★★½