RSS feed for X.

X. has watched 32 westerns.

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Damsel

    ★½

  • The Beguiled

    ★½

  • The Rider

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Revenant

    ★★

  • The Hateful Eight

  • Slow West

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★

  • Lawless

    ★★½

  • Rango

    ★★½

  • True Grit

    ★★½

  • Meek's Cutoff

    ★★

  • 3:10 to Yuma

    ★★½

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★

  • Wild Wild West

    ½

  • Wagons East!

    ½

  • City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

    ★★

  • Maverick

    ★★★

  • Legends of the Fall

    ★★½

  • Unforgiven

    ★★★½

  • An American Tail: Fievel Goes West

    ★★

  • City Slickers

    ★★½

  • Dances with Wolves

    ★★★

  • McCabe & Mrs. Miller

  • Butch Cassidy and the Sundance Kid

    ★★★★

  • The Searchers

    ★★½

  • Shane

    ★★½

  • The Treasure of the Sierra Madre

    ★★★★½

  • Cimarron

    ★★

  • The Great Train Robbery

    ★★★★