RSS feed for X.
  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Run the Race

    ★½

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Driveways

    ★★★

  • Synonyms

    ★★★½

  • The Mustang

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★

  • Love, Antosha

    ★★★½

  • Luce

    ★★★

  • Clemency

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★

  • The Report

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • After the Wedding

    ★★

  • Give Me Liberty

    ★★

  • Serenity

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • Sócrates

    ★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★

  • Green Book

    ★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½

  • High Life

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Wild Rose

    ★★½

  • Ben Is Back

    ★★

  • Halloween

  • Widows

    ★★★★½

  • Teen Spirit

    ★★½

  • Gloria Bell

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • A Private War

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Loro

    ★★½

  • J.T. LeRoy

    ★★

  • Giant Little Ones

    ★★★

  • Greta

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★½

  • Never Look Away

    ★★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Trial by Fire

    ★★½

  • The White Crow

    ★★½

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★

  • Free Solo

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½