Sort by
  • Napoleon

    ★★★★

  • Sly

    ★★½

  • Dumb Money

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • BEEF

    ★★★½

  • Air

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • BlackBerry

    ★★★★½

  • Creed III

    ★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★½

  • You People

    ½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • The Gray Man

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • To Leslie

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★