Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You People

You People

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Croupier

Croupier

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being There

Being There

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry