Sort by

Reasonwasout has logged 24 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Command and Control

Command and Control

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hostage to the Devil

Hostage to the Devil

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belief: The Possession of Janet Moses

Belief: The Possession of Janet Moses

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Manhunt: The Search for the Yorkshire Ripper

Manhunt: The Search for the Yorkshire Ripper

1999
×
Edit this entry  
04
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil and the Death Penalty

The Devil and the Death Penalty

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Manson

Manson

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Truth and Lies: The Family Manson

Truth and Lies: The Family Manson

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Charles Manson: The Man Who Killed the Sixties

Charles Manson: The Man Who Killed the Sixties

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Far Cry 5: Inside Eden's Gate

Far Cry 5: Inside Eden's Gate

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Shapeshifter

Shapeshifter

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry