bec has logged 28 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wildling

Wildling

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry