• Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Oscar Peterson: Black + White

    ★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • Julia

    ★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★

  • Respect

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Raise the Bar

    ★★★

  • Dirty Tricks

    ★★★½

  • Come Back Anytime

    ★★★½

  • Set!

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★

  • Eatnameamet – Our Silent Struggle

    ★★★

  • Rebel Hearts

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Bank Job

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • Godmothered

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • MLK/FBI

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Rockfield : The Studio on the Farm

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★½

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

    ★★★★

  • Red Heaven

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Like a Boss

    ★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • A Guide to Second Date Sex

    ½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Booksellers

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Western Stars

    ★★★