Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★
Edit this entry  
09
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Oscar Peterson: Black + White

Oscar Peterson: Black + White

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★★
Edit this entry  
17
Julia

Julia

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Toast

Toast

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Little

Little

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Poms

Poms

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Set!

Set!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Raise the Bar

Raise the Bar

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Eatnameamet – Our Silent Struggle

Eatnameamet – Our Silent Struggle

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bank Job

Bank Job

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Red Heaven

Red Heaven

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rockfield : The Studio on the Farm

Rockfield : The Studio on the Farm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rebel Hearts

Rebel Hearts

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dirty Tricks

Dirty Tricks

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Come Back Anytime

Come Back Anytime

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Score

The Score

2001
×
★★★
Edit this entry