RSS feed for recas

recas has logged 20 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon: The Movie 2000

Pokémon: The Movie 2000

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hala

Hala

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry