RSS feed for Charles Fisco

Charles Fisco has logged 88 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Certain Magical Index: The Miracle of Endymion

A Certain Magical Index: The Miracle of Endymion

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★½
Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boy

The Boy

2016
×
½
Edit this entry  
19
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
G-Force

G-Force

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bouncer

The Bouncer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annabelle

Annabelle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amélie

Amélie

2001
×
★★
Read the review Edit this entry