Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Caddo Lake

Caddo Lake

×
Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Albert Brooks: Defending My Life

Albert Brooks: Defending My Life

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Reality

Reality

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pete Holmes: I Am Not for Everyone

Pete Holmes: I Am Not for Everyone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Machine

The Machine

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Justified: City Primeval

Justified: City Primeval

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
Read the review Edit this entry  
03
The Fury

The Fury

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Telemarketers

Telemarketers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wanda Sykes: I'm an Entertainer

Wanda Sykes: I'm an Entertainer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★★★
Edit this entry