Sort by

Chris has logged 26 entries for films during 1993.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Malice

Malice

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★½
Edit this entry  
01
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Another Stakeout

Another Stakeout

1993
×
Edit this entry  
21
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dragon: The Bruce Lee Story

Dragon: The Bruce Lee Story

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Edit this entry  
09
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Untamed Heart

Untamed Heart

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★★
Edit this entry