Sort by

Chris has logged 48 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Dinner

The Dinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Timecode

Timecode

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Sing

Sing

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Silent Nights

Silent Nights

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Railroad Lady

The Railroad Lady

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Enemies Within

Enemies Within

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Piper

Piper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pear Cider and Cigarettes

Pear Cider and Cigarettes

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blind Vaysha

Blind Vaysha

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Edit this entry