Sort by

Chris has logged 182 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Jim Gaffigan: Cinco

Jim Gaffigan: Cinco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
You Don't Know Jack

You Don't Know Jack

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jeff Garlin: Our Man in Chicago

Jeff Garlin: Our Man in Chicago

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prophecy

Prophecy

1979
×
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little

Little

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry