Sort by

Chris has logged 267 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
17
Live from the Space Stage: A HALYX Story

Live from the Space Stage: A HALYX Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Contract

The Christmas Contract

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Snit

The Big Snit

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby God

Baby God

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cheshire Murders

The Cheshire Murders

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
White House Farm

White House Farm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Waiting for

Waiting for "Superman"

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Verotika

Verotika

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paranoia

Paranoia

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Castle

The Last Castle

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry