Sort by

Chris has logged 209 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Time for Sushi

Time for Sushi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Late for Meeting

Late for Meeting

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Going to the Store

Going to the Store

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Introducing, Selma Blair

Introducing, Selma Blair

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
David

David

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't

Don't

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Katt Williams: The Pimp Chronicles Pt. 1

Katt Williams: The Pimp Chronicles Pt. 1

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry